Jerzy Kotlęga blog - Zachodniopomorskie

Aktualności i komentarze dotyczące działalności Sejmku Zachodniopomorskiego i regionalnej polityki. Radny Sejmiku Jerzy Kotlęga.

Wpis

czwartek, 20 września 2018

WYBORY SAMORZĄDOWE - CZY NAPRAWDĘ TYLKO LOKALNE?

Trwają przygotowania do wyborów samorządowych, które odbędą się już niebawem. Wydawać by się mogło, że główna aktywność i tematyka kampanii wyborczej powinna skupiać się wokół spraw lokalnych, a nie spraw międzynarodowych. W tym momencie musimy się jednak zatrzymać i zastanowić jaki wpływ na nasze życie lokalne, na poziomie miasta i gminy mają właśnie sprawy międzynarodowe. Odkąd Polska znalazła się w gronie rodziny państw Unii Europejskiej, to właśnie nasza obecność w Unii Europejskiej jest głównym motorem rozwoju i coraz lepszej sytuacji finansowej kraju, samorządów lokalnych i nas, czyli obywateli RP. Na każdym kroku widzimy inwestycje, możliwości dofinansowania i rozwoju firm, możliwość swobodnego przemieszczania się i pracy za granicą.

Z przykrością i niesmakiem obserwuję działania polityków opluwających wspólnotę, której jesteśmy częścią, co robią nierzadko fotografując się na tle inwestycji, które powstały właśnie ze środków unijnych. Będąc radnym Sejmiku Zachodniopomorskiego widzę dokładnie olbrzymią skalę wsparcia, jakie otrzymujemy z Unii Europejskiej.

Z niepokojem obserwuję wypowiedzi i działania czołowych polityków, które prowadzą nas do wykluczenia z Unii Europejskiej, niestety na własne życzenie. Wkrótce znajdziemy się osamotnieni, na skraju Unii, co sprowadzi na nasz kraj niebezpieczeństwo ze strony agresywnych mocarstw. Pomimo wszystkich wad i niedoskonałości Unii Europejskiej, powinniśmy jasno wypowiedzieć się, że jesteśmy nadal częścią tej rodziny i nie godzimy się na wpychanie w objęcia agresywnych mocarstw na własne życzenie.

Unia Europejska poprzez integrację z innymi krajami zapewnia nam również bezpieczeństwo przed potencjalnym zagrożeniem militarnym, być może nawet większe niż nasza obecność w NATO. Nigdy Polska nie była bardziej dostatnia i bezpieczna niż obecnie, choć oczywiście nie wszyscy odczuwają to materialnie w równym stopniu - wciąż jest wiele do nadrobienia. Samorządy są ostatnim bastionem wolności i naszej obecności w Unii Europejskiej. O tych sprawach przypomniał ostatnio swojemu następcy wybitny mieszkaniec naszego regionu, pochodzący z Białogardu Prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Warto, abyśmy o tym pamiętali również w dniu wyborów samorządowych.Jerzy Kotlęga www.jerzykotlega.pl

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
jerzy.kotlega
Czas publikacji:
czwartek, 20 września 2018 02:16

Polecane wpisy

Trackback